Mustafakemalpaşa Hande Hotel Hakkında

Mustafakemalpaşa
Mustafakemalpaşa Tarihi
20 Aralık 2018

Turizm sektörünün farklı dallarında uzun yıllardır hizmet veren bir aileyiz. Turizm sektöründe ilk yer alışımız 1950 yılında dedemiz Mehmet YÜRÜTEN tarafından Özen Turizm Seyahat Otobüs İşletmeciliği’nin kurulmasıyla başlamıştır. Bursa’da Kamil Koç turizm’ den sonra kurulan ilk otobüs firmasıdır. Yolcu taşımacılığına Mudanya, Trilye ve Eşkel arasında yolcu transferi ile başladık. 1954 yılı itibariyle Karacabey, Bandırma, Çanakkale, 1958 yılı itibariyle Ankara, İstanbul, İzmir hatlarında yolcu taşımacılığımız başlamıştır.

Bursa’ya ilk Avrupa kasa burunsuz Mersedes otobüs getiren firma olarak bilinirliliğimiz, Bursa karoseri atölyelerinde yarım burunlu ve burunsuz şasi olarak alıp yaptıran sektördeki öncü firmalardan biri durumuna geldik. 1966 yılında ilk defa fabrika, personel taşımacılığı işine girdik. 1977 yılında kurucumuz Mehmet YÜRÜTEN Bursa Birlik’ i kurdu.

Bursa’da tüm karosercilerin toplanarak, çok ortaklı bir anonim şirket olan Karsan Otomotiv’in kurulması, kurucumuz Mehmet Yürüten’nin önderliğinde gerçekleşmiş oldu. Mehmet Yürüten, Karsan Otomotiv kurucu ortaklarından olmuştur. Akabinde Bursa Aroma Meyve suları, Bursa Çimento, Sifaş gibi Bursa’nın çoklu sermayesiyle kurulmuş, ve sonrasında ülke sathında bilinen, başarılara imza atacak şirketlerin kuruluşunda yer almıştır.

Ülkenin önemli bir kesimine yolcu taşıyan firmamız otobüsleri, pek çok şehirde güvenilirlik kazanmıştır. 1987 yılı itibariye ikinci nesil tarafından yönetilmeye başlanmıştır. Özen Turizm Ltd Şti’ nin yanı sıra Özen Turizm Seyahat Otobüs İşletmeciliği A.Ş. ikinci nesil tarafından kurulmuş olup, turizmin farklı dallarında yer alma kararı da almıştır. Bir yandan fabrika ve öğrenci taşımacılığına devam eden firmamız diğer yandan ikinci nesil yönetimi ile beraber Mustafakemalpaşa’da yer alan Hande Hotel’i kurmuşlardır. Halil Güleç ve Ayşen Güleç tarafından otelcilik sektörüne giriş yapılmıştır.

Kurucumuz Halil Güleç, Uludağ da yer kurulan “Uludağ Turistik Otel” in kurucularındandır. 1989 yılında Mustafakemalpaşa da Hande Hotel’i kurmuşlardır. Zamanla şirketin bünyesine Bursa “Safran Otel”i de katmışlardır. Kurucularımız, şirket yönetimini üçüncü nesile devrederek 2010 yılı itibariyle inşaat sektörüne giriş yapmışlardır.

Hande Hotel Mustafakemalpaşa’nın İlk turistik oteli olup, hala Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı tek otelidir. Otelimiz 3 yıldızlıdır. 1989 yılı şartlarında Mustafakemalpaşa da kurulmuş olan Hande Hotel o günün şartlarında Mustafakemalpaşa için çok büyük bir yatırım durumundaydı. Turizm sektöründe yılların tecrübesi ile yönetilen otelimiz, yöneticilerimiz tarafından müşteri memnuniyeti odaklı işletilmektedir.

Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Susurluk lokasyonlarına yakınlığı nedeniyle bu bölgeye şehir dışından gelen misafirlerimizin akıllarda kalan otelidir. Çok sayıda ulusal firmanın ve bazı uluslararası firmaların misafirlerini ağırlayan Hande Hotel; hijyen, konfor, yönetim anlayışı, kalite ve müşteri mennuniyeti odaklıdır.

Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Susurluk ilçelerinde turizm sektörünün önde gelen ve sektörün belirleyicisi konumunda olan Hande Hotel, artık Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Susurluk’ ta otel  denildiği zaman zihinlerde ilk oluşan işletme halini almıştır.

Şirin, sıcak ve samimi insanların şehri Mustafakemalpaşa’ da Lalaşahin Türbesi yakınında, Kirmastı nehri manzarasında hizmet veren Hande Hotel tarihi ve doğal güzelliği aynı anda yaşatabilmektedir.

Hande Hotel, Güney Marmara Turizm Otelciler Birliği ve Dünya Turizm Profesyonelleri Derneği üyesi olup, işletmecimiz Dünya Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa şubesi yönetim kurulu üyesidir.